Páčime sa vám?

Doprava a platba

Platby

 

Newsletter PowerGuy

  • ViP zľavy pre odberateľa
  • Tipy špecialistov ZADARMO
  • atraktívne súťaže
  • Vaša emailová adresa
 

Platby

Kontakt

Eljet s.r.o.

tel: +420 602 123 363
email: info.powerguy@gmail.com
IČ: 01504134


Outdoor navigácia

V tejto sekcii nebol nájdený žiaden tovar.


Outdoor navigácia patrí medzi elektroniku, ktorú upotrebia snáď každý vyznávač outdooru. Rad z nás po nej túži, niektorí už ju majú. Ak sa rozhodnete, že si navigáciu do outdooru zaobstaráte, narazíte na jeden nepríjemný fakt - trh s takými navigáciami je absolútne neprehľadný. Preto sme sa rozhodli investovať náš čas a peniaze a vybrali sme pre vás dve zrozumiteľné varianty, ktoré sme tiež náležite otestovali. Hodnotili sme technické možnosti, užívateľskú prívetivosť, cenu a ďalšie dôležité parametre. Predovšetkým nám potom nemohla uniknúť otázka, ako takéto zariadenie dobiť bez zásuvky.

Prvý a takú klasickú možností, ako sa v teréne nestratiť, je kombinácia klasického smartphonu a mapovej aplikácie. Mobil premeníte v outdoor navigáciu najspoľahlivejšie s aplikáciou Mapy.cz od Zoznamu. Vďaka veľmi podrobným mapám tak bude každý váš výlet oveľa záživnějším. Obrovskou výhodou zostáva fakt, že sa jedná o riešenie, za ktoré nezaplatíte ani cent. Cyklisti budú musieť dokúpiť ešte overený držiak na bicykel. V praxi sme však narazili na veľa nedostatkov, aj keď bolo toto riešenie testované cez 2 roky. Zásadným nedostatkom je brutálny spotreba energie. K telefónu už moc sofistikovaných senzorov nepripojíte. Pre záznam trasy musíte zvoliť inú aplikáciu, pričom všetky tieto meracie aplikácie majú vážny problém so synchronizáciou as presnosťou prevýšenie. Ak budete chcieť vycestovať za hranice, ste popravde stratení.

Druhou možnosťou je kúpa poriadnej outdoor navigácie. Podľa všetkých možných kritérií nám vyšla najlepšie outdoor navigácia Garmin Dakota 20. Držiak na bicykel a vodeodolnosť máte už v balení. Spoľahnúť sa môžete na bezproblémovú synchronizáciu a mapy celého sveta. Pripojiť môžete navyše snímač okolitej teploty, snímač tepovej frekvencie aj kadencie šliapania. Opäť 100% jednoduché párovanie. Potešila nás tiež extrémne nízka spotreba energie zariadenia i prídavných čidiel. Kvôli dobíjanie tak nemusíte brať do batohu Temelín. Jedinou, avšak veľkú výčitku, máme k ovládateľnosti outdoor navigácie. Jedná sa o dokonalý opak firmy Apple. Outdoor navigáciu budete mať problém rozchodiť is priloženým návodom, ktorý písal pravdepodobne rovnaký človek, čo vymýšľal menu zariadenia. Z toho dôvodu určite oceníte našu bezplatnú podporu, kedy vám náš špecialista vysvetlí všetko potrebné.